Back to top

Imádsággal a Gyöngyök Útján programsorozat | 2024/2025

Időpont: 
2024. március 9., szombat, 06:30

EGYNAPOS ZARÁNDOKLATOK BUDAPESTTŐL MÁTRAVEREBÉLY-SZENTKÚTIG (160 KM) 

,,Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra." (Weöres Sándor) 

Kedves Barátaink! Ismerőseink!  Kedves leendő Zarándoktársaink! Kedves Érdeklődők! 

Nagy örömmel hirdetjük meg 2024. március 9-től  2025. március 9-ig tartó egyéves programsorozatunkat, melynek keretében egynapos zarándoklatokkal imádságos lelkülettel járjuk végig zarándokutunk Budapest és Mátraverebély-Szentkút közötti 160 km-es szakaszát.  Az egyes zarándoklatok témájukban az Élet gyöngyei füzér egy-egy gyöngye köré rendeződnek. Így készülünk a Ferenc pápa által meghirdetett IMÁDSÁG ÉVÉBEN a 2025-ös JUBILEUMI ÉVRE, melynek mottója PEREGRINANTES IN SPEM, azaz A REMÉNY ZARÁNDOKAI. (A jubileumi szentév logója  A jubileumi szentév hivatalos vatikáni honlapja)

Szeretettel hívunk Benneteket, tartsatok velünk, akár már régóta zarándokoltok velünk, akár ismeretlenül csatlakoznátok hozzánk egy-egy alkalomra! 

A RÉSZLETEKÉRT GÖRGESS LEJJEBB! 
A ZARÁNDOKLAT KERETEI

Programsorozatunk másfél éve elhunyt kedves zarándoktársunkra emlékezve a Révész Ildikó emlékzarándoklattal veszi kezdetét 2024. március 9-én Margitszigetről Pilisborosjenőre, és reményeink szerint 2025. március 8-9-én, a jövő évi Révész Ildikó emlékzarándoklattal ér véget Mátraverebély-Szentkúton, ahol meg is szállunk és hálát adunk egy év alatt megtett utunkért.

 
INFORMÁCIÓ A ZARÁNDOKLATOKRÓL | FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE | FACEBOOK OLDAL

Az egyes zarándoklatok részletes programját az adott zarándoklat előtt tesszük közzé honlapunkon és Facebook oldalunkon, ha szeretnétek tájékoztatást kapni az egyes zarándoklatokról és egyéb programjainkról, a viarmargaritarum@gmail.com e-mailcímre írva kérhetitek, hogy felvegyünk hírlevelünkre. 

 
AZ ÉV TERVEZETT PROGRAMJA
 • 2024. március 9.  szombat: Margitsziget - Pilisborosjenő 20 km | Isten gyöngye   RÉSZLETEK

 • 2024. április 6. szombat: Pilisborosjenő - Pilisszentlászló 16,8 km | Csend gyöngye RÉSZLETEK

 • 2024. május 26. vasárnap: Pilisszentlászló - Kismaros 16,1 km | Én gyöngye  RÉSZLETEK

 • 2024. június 8. szombat: Kismaros - Nógrád 12,6 km | Keresztség gyöngye RÉSZLETEK

 • 2024. július 6. szombat: Nógrád - Nagyoroszi 16,3 km | Puszta gyöngye 

 • 2024. augusztus 10. szombat: Nagyoroszi - Érsekvadkert 10,2 km | Ráhagyatkozás gyöngye 

 • 2024. augusztus 26-szeptermber 8. között Celldömölk és Mariazell között tervezünk kéthetes zarándoklatot, ezért az egynapos zarándoklatokat csak októberben folytatjuk. 

 • 2024. október 19. szombat: Érsekvadkert - Mohora 15,9 km | Szeretet gyöngyei 

 • 2024. november 9. szombat: Mohora - Nógrádsipek 18,7 km | Titok gyöngyei 

 • 2025. január 25. szombat: Nógrádsipek - Felsőtold 16 km | Éjszaka gyöngye 

 • 2025. március 8. szombat: Felsőtold - Mátraverebély-Szentkút 19,4 km | Feltámadás gyöngye (ott alvással) 

 • 2025. március 9. vasárnap: Mátraverebély-Szentkút - Isten gyöngye

 
A programváltoztatás jogát fenntartjuk. 
A programsorozaton mindenki saját felelősségére vesz részt. 
 
2024. MÁRCIUS 9-I ZARÁNDOKLATUNK RÉSZLETEIT  ITT találjátok
A ZARÁNDOKLATOK SZERVEZŐI
A zarándoklatok szervezői a Gyöngyök Útja zarándokút Gyöngyközösségének ill. a Via Margaritarum Zarándok Egyesületnek tagjai. Nagyrészt katolikusok vagyunk, de felekezeti hovatartozástól függetlenül ökumenikus nyitottsággal és szeretettel várunk mindenkit, aki szívesen szánna egy napot arra, hogy a lábak imája, a zarándoklat által kicsit kizökkenjen a hétköznapok mókuskerekéből, magába nézzen, töltekezzen, közelebb kerüljön Istenhez, valódi önmagához és zarándoktársaihoz. 

 

A ZARÁNDOKLATOK LELKI ÍVE
A zarándoklat lelki ívét a zarándokút mentén található szent helyek és az Élet gyöngyei elnevezésű elmélkedési füzér adják, mely tizennyolc gyöngyből áll és minden gyöngyének sajátos jelentése van. Istent, önmagunkat, illetve életünk egy-egy szakaszát, területét szimbolizálják. Összefűzve a gyöngyök az életutat is jelképezik. Útkeresésünket, úton járásunkat teszik kézzelfoghatóvá. Az élet gyöngyei Martin Lönnebo svéd evangélikus püspök ötletéből született. Mára a világ sok országában szolgálja az emberek lelki növekedését. 
Minden zarándoklat az Élet gyöngyei füzér egy-egy gyöngyszeméhez kapcsolódik (Isten, csend, én, keresztség, pusztaság, nyugalom, szeretet, titok, éjszaka, feltámadás gyöngye). Útközben nincs folyamatosan vezetett imádság, de minden zarándoklaton lesznek az adott témához kapcsolódó  gondolatébresztő elmélkedések, lesz lehetőség közös imádságra és éneklésre, csendben megtett szakaszra és beszélgetésre, valamint az élmények megosztására is.  
 
ADOMÁNYOK
A zarándoklatok költségeire és egyesületünk támogatására szívesen fogadunk adományokat a

Via Margaritarum Zarándok Egyesület számlaszámára vagy a helyszínen kitett dobozokba: 
Egyesületünk számlaszáma: 10401938-50485050-49561006  
Kérjük, hogy a közlemény rovatban tüntessétek fel, hogy ADOMÁNY. 
 
KAPCSOLATTARTÓK
Amennyiben kérdésetek van, örömmel állunk rendelkezésetekre. 
 
Sok szeretettel várunk Benneteket! 
A Gyöngyközösség szervezői nevében 
Gáll Zsófia