Back to top

Révész Ildikó emlékzarándoklat | 2024. március 9.

Időpont: 
2024. március 9., szombat, 06:30

Kedves Zarándoktársaink, kedves Ismerőseink és Barátaink! 

Amint már korábban beharangoztuk, nagy örömmel hirdetjük, hogy március 9-én újra útra kelünk szeretett zarándoktársunkra, Révész Ildikóra emlékezve! 
Sok szeretettel hívunk Benneteket, hogy csatlakozzatok hozzánk.
  
A RÉVÉSZ ILDIKÓ EMLÉKZARÁNDOKLAT RÉSZLETEI
 
Ildi_emlékzarándoklat_márc_11.jpg
 
Időpont: 2024. március 9., szombat 
 
Jelentkezés: A zarándoklaton való részvétel regisztrációhoz kötött.  
Jelentkezési határidő: 2024. március 7. éjfél ill. amíg szabad helyünk van

Jelentkezési űrlap:  https://forms.gle/XXLJYNwdBjy4kTxf6
 
A zarándoklat  útvonala:  a Gyöngyök Útja Budapest - Pilisborosjenő közötti szakaszán
Teljes táv: 20 km   

Választható résztáv későbbi csatlakozással: 17,5 km vagy 13 km

Szint a teljes távon: + 538 m/ - 417 m 
A zarándoklat megtétele jó erőnlétet igényel a táv és a nagy szintkülönbségek miatt.  
 
Találkozó ill. csatlakozási lehetőségek: 
 • 6.30 Margitsziget, domonkos kolostor romjai | Szent Margit síremléke -  innen az össztáv: 20 km 
 • 7.30 Országúti Ferences templom - szentmise - innen az össztáv: 17,5 km 
 • 9.45 Csatlakozási lehetőség a 11-es busz Nagybányai úti végállomásán  innen az össztáv: 13 km
 
Szervezők: 
a Gyöngyök Útja zarándokút Gyöngyközösségének ill. a Via Margaritarum Zarándok Egyesületnek tagjai.  Nagyrészt katolikusok vagyunk, de felekezeti hovatartozástól függetlenül ökumenikus nyitottsággal és szeretettel várunk mindenkit, aki szívesen szánna egy napot arra, hogy a lábak imája, a zarándoklat által kicsit kizökkenjen a hétköznapok mókuskerekéből, magába nézzen, töltekezzen, közelebb kerüljön Istenhez, valódi önmagához és zarándoktársaihoz. 

 

Tervezett program: 

 • 6.30 zarándokima Szent Margit síremlékénél
 • 7.30 szentmise az Országúti Ferences templomban (innen aki nem akar olyan sokat gyalogolni, 11-es busszal is eljuthat a végállomásra)
 • kb. 9.45 Találkozó a 11-es busz Nagybányai úti végállomásán becsatlakozó társakkal  
 • Gyalogos zarándoklat a Gyöngyök Útja nyomvonalán Pilisborosjenőig  
 • 16.00 körül érkezés Pilisborosjenőre, a Keresztes nővérek házához 
 • 16.00-tól záróima, megosztás és agapé  a Keresztes nővéreknél
 • Hazaindulás Pilisborosjenő, Iskola utca megállóból  17:48-kor vagy 18.43-kor, érkezés  Bp. Árpád-híd buszállomásra 18.12-kor vagy19.07-kor
A programváltozás jogát fenntartjuk. 
A zarándoklaton mindenki saját felelősségére vesz részt. 
 
Imádsággal a Gyöngyök Útján programsorozat | Budapest - Mátraverebély-Szentkút 160 km | 2024. március 9 - 2025. március 9. 
Ez a zarándoklat egy egész éven átívelő 160 km-es Budapest - Mátraverebély-Szentkút közötti zarándoklat első szakasza, nyitó zarándoklata lesz a Gyöngyök Útján, hiszen havi egynapos zarándoklatok keretében szeretnénk imádsággal végigjárni a Gyöngyök Útja alapútját és az Élet gyöngyei füzér segítségével elmélkedve készülni a 2025-ös jubileumi évre. Terveink szerint egy év múlva, 2025.március 8-án érkezünk majd meg Mátraverebély-Szentkútra a jövő évi Révész Ildikó emlékzarándoklat keretében. 
 
A zarándoklat lelki íve 
A zarándoklat lelki ívét a zarándokút mentén található szent helyek és az Élet gyöngyei elnevezésű elmélkedési füzér adják, mely tizennyolc gyöngyből áll és minden gyöngyének sajátos jelentése van. Istent, önmagunkat, illetve életünk egy-egy szakaszát, területét szimbolizálják. Összefűzve a gyöngyök az életutat is jelképezik. Útkeresésünket, úton járásunkat teszik kézzelfoghatóvá. Az élet gyöngyei Martin Lönnebo svéd evangélikus püspök ötletéből született. Mára a világ sok országában szolgálja az emberek lelki növekedését. 
Minden zarándoklat az Élet gyöngyei füzér egy-egy gyöngyszeméhez kapcsolódik (Isten, csend, én, keresztség, pusztaság, nyugalom, szeretet, titok, éjszaka, feltámadás gyöngye). Útközben nincs folyamatosan vezetett imádság, de minden zarándoklaton lesznek az adott témához kapcsolódó  gondolatébresztő elmélkedések, lesz lehetőség közös imádságra és éneklésre, csendben megtett szakaszra és beszélgetésre, valamint az élmények megosztására is.  
 
A 2024. március 9-i zarándoklat témája:
A zarándoklat témája az Isten gyöngye. Arra hívunk, hogy keressük együtt az utat az Atyai Ház felé és készüljünk a találkozásra Mennyei Atyánkkal, aki végtelen szeretettel és tárt karokkal vár bennünket. Útközben szeretnénk megemlékezni tavaly előtt elhunyt gyöngytársunkról, Révész Ildikóról, és imádkozni lelki üdvéért, hozzátartozóiért. A részvételnek nem feltétele az, hogy valaki ismerje Révész Ildikót. Aki viszont ismerte, felelevenítheti hozzá kapcsolódó szép emlékeit, így mindnyájan erőt meríthetünk az ő emlékéből és szeretetéből. 
 
Plakát: 
A zarándoklat plakátján látható szivárványos kép aznap készült, amikor Ildi 2022. aug. 29-én hazament. Éppen jelzést festettünk a Gyöngyök Útján. Úgy éreztük, ezzel a szivárvánnyal jelezte nekünk, hogy ő már jó helyen van. Az Ildiről készült kép pedig épp egy gyöngyös zarándoklaton készült, amikor Majkon ünnepeltük egyik zarándoktársunk születésnapját. 
 
Hoznivalók: 
 • kényelmes, réteges túraöltözet
 • esőkabát
 • túracipő 
 • szükséges gyógyszerek (elsősegély csomagot viszünk)
 • száraz ruha, ha nagyon eláznánk
 • folyadék és hideg élelem egész napra 
 • a délutáni agapéhoz szívesen fogadunk hozzájárulásokat sütemény, zöldség, gyümölcs vagy egyéb formában 
 
Adományok
A zarándoklat költségeire és egyesületünk támogatására szívesen fogadunk adományokat a

Via Margaritarum Zarándok Egyesület számlaszámára vagy a helyszínen kitett dobozokba: 
Egyesületünk számlaszáma: 10401938-50485050-49561006  
Kérjük, hogy a közlemény rovatban tüntessétek fel, hogy ADOMÁNY. 
 
Kapcsolattartók:
Amennyiben kérdésetek van, örömmel állunk rendelkezésetekre. 
 
Sok szeretettel várunk Benneteket! 
A zarándoklat szervezői: Kovács Zsuzsa, Mészáros Mária, Somody Katalin, Gáll Zsófia