Back to top

2024. június 8. | Kismaros - Nógrád zarándoklat

Időpont: 
2024. június 8., szombat, 09:15

Kedves Zarándoktársaink, kedves Ismerőseink és Barátaink! 

2024. június 8-án újra útra kelünk imádsággal a Gyöngyök Útján Kismarosól Nógrádra. Sok szeretettel hívunk Benneteket, hogy csatlakozzatok hozzánk!

A ZARÁNDOKLAT RÉSZLETEI

 Időpont:             2024. június 8. szombat

Jelentkezés:       A zarándoklaton való részvétel regisztrációhoz kötött.

Jelentkezési határidő:         2024. június 6. éjfél ill. amíg szabad helyünk van

Jelentkezési űrlap:         https://forms.gle/AdYoxmnQbGbTX8ef7

Útvonal:             a Gyöngyök Útja Kismaros és Nógrád közötti szakaszán

Térkép:           https://turistautak.openstreetmap.hu/mentettutv-1716990920j5kb

Táv és szint:               Teljes táv: 13,9 km Szint: + 268 m/ - 171 m

Választható résztáv: Kismaros - Magyarkút 4,8 km 

                                    Kismaros - Szokolya 8,1 km

                                    Magyarkút - Nógrád 9,1 km

                                    Szokolya - Nógrád 5,8 km

Találkozó és csatlakozási lehetőségek:     

9.22 Kismaros vasútállomás 

kb. 11.30-12.00 Magyarkút vasútállomás közelében turistaút csomópontnál  (a fenti térképlinken megnyitható térképen a zöld 3-as pontnál)

kb. 13.30 Szokolya vasútállomás (a fenti térképlinken megnyitható térképen a zöld 4-es pontnál,      figyelem, nem Szokolya faluban lévő vasútállomásól van szó, ott másik vonat közlekedik!!!)

Nehézség: közepesen nehéz túra, a zarándoklat megtétele jó erőnlétet igényel. A közlekedés kötöttsége miatt tartanunk kell a tervezett tempót, ezért kérünk, hogy a jelentkezéskor mérlegeld erőnlétedet. 

 

Közlekedés ODA

Budapest - Kismaros vonattal

8.39 Bp. Nyugati pályaudvar  - 9.22 Kismaros, vasútállomás

Közlekedés HAZAÚT 

Nógrádról Vácon át Budapestre vonattal: 

17.40/18.40 Nógrád - átszállás Vácott - 18.54/19.49 Budapest Nyugati pu.

Szervezők:

A zarándoklat szervezői a Gyöngyök Útja zarándokút Gyöngyközösségének ill. a Via Margaritarum Zarándok Egyesületnek tagjai. Többnyire katolikusok vagyunk, de ökumenikus nyitottsággal és szeretettel várunk felekezeti hovatartozástól függetlenül mindenkit, aki szívesen szánna egy napot arra, hogy a lábak imája, a zarándoklat által kicsit kizökkenjen a hétköznapok mókuskerekéből, magába nézzen, töltekezzen, közelebb kerüljön Istenhez, valódi önmagához és zarándoktársaihoz.

Tervezett program:

Imádsággal a Gyöngyök Útján programsorozat IV. 

Budapest - Mátraverebély-Szentkút 160 km | 2024. március 9 - 2025. március 9.

Ez a zarándoklat egy egész éven átívelő 160 km-es Budapest - Mátraverebély-Szentkút közötti zarándoklat második szakasza lesz a Gyöngyök Útján, hiszen havi egynapos zarándoklatok keretében szeretnénk imádsággal végigjárni a Gyöngyök Útja alapútját és az Élet gyöngyei füzér segítségével elmélkedve készülni a 2025-ös jubileumi évre. Terveink szerint egy év múlva, 2025. március 8-án érkezünk majd meg Mátraverebély-Szentkútra a jövő évi Révész Ildikó emlékzarándoklat keretében.

A zarándoklat lelki íve

A zarándoklat lelki ívét a zarándokút mentén található szent helyek és az Élet gyöngyei elnevezésű elmélkedési füzér adják, mely tizennyolc gyöngyből áll és minden gyöngyének sajátos jelentése van. Istent, önmagunkat, illetve életünk egy-egy szakaszát, területét szimbolizálják. Összefűzve a gyöngyök az életutat is jelképezik. Útkeresésünket, úton járásunkat teszik kézzelfoghatóvá. Az élet gyöngyei Martin Lönnebo svéd evangélikus püspök ötletéből született. Mára a világ sok országában szolgálja az emberek lelki növekedését. Minden zarándoklat az Élet gyöngyei füzér egy-egy gyöngyszeméhez kapcsolódik (Isten, csend, én, keresztség, pusztaság, nyugalom, szeretet, titok, éjszaka, feltámadás gyöngye). Útközben nincs folyamatosan vezetett imádság, de minden zarándoklaton lesznek az adott témához kapcsolódó gondolatébresztő elmélkedések, lesz lehetőség közös imádságra és éneklésre, csendben megtett szakaszra és beszélgetésre, valamint az élmények megosztására is.

A 2024. június 8-i zarándoklat témáját a Keresztség gyöngye adja. 

Hoznivalók

 • kényelmes, réteges túraöltözet
 • esőkabát
 • víz bőségesen
 • nap elleni védelem
 • túracipő
 • szükséges gyógyszerek (elsősegély csomagot viszünk)
 • száraz ruha, ha nagyon eláznánk
 • folyadék és hideg élelem egész napra 

Adomány

 • A részvétel ingyenes, de a zarándoklat költségeire és egyesületünk támogatására szívesen fogadunk adományokat a
 • a Via Margaritarum Zarándok Egyesület számlaszámára
 • vagy a helyszínen kitett dobozokba.
 • Egyesületünk számlaszáma: 10401938-50485050-49561006
 • Kérjük, hogy a közlemény rovatban tüntessétek fel, hogy ADOMÁNY. 
 • Kérjük, hogy támogassátok személyi jövedelemadótok 1 %-ának felajánlásával is egyesületünk működését, zarándokprogramjaink szervezését és a Gyöngyök Útja zarándokút fenntartását!

Via Margaritarum Zarándok Egyesület

Adószám: 18260182-1-41

Kapcsolattartók

Kovács Zsuzsa | gyongyokutja@gmail.com

Gáll Zsófia | 06-30-402-53-07

A programváltozás jogát fenntartjuk. A zarándoklaton mindenki saját felelősségére vesz részt.

Sok szeretettel várunk!

A Gyöngyközösség zarándoklatszervezői:

Kovács Zsuzsa, Mészáros Mária, Gáll Zsófia

www.gyongyokutja.hu