Back to top

Pilisszentlászló - Kismaros zarándoklat | 2024. május 26.

Időpont: 
2024. május 26., vasárnap, 09:30

Kedves Zarándoktársaink, kedves Ismerőseink és Barátaink! 

Május 26-án újra útra kelünk imádsággal a Gyöngyök Útján Pilisborosjenőről Pilisszentlászlóra.  

Sok szeretettel hívunk Benneteket, hogy csatlakozzatok hozzánk!

 A ZARÁNDOKLAT RÉSZLETEI<!--break--> 

Időpont:             2024. május 26. vasárnap

Jelentkezés:       A zarándoklaton való részvétel regisztrációhoz kötött.

Jelentkezési határidő:         2024. május 24. éjfél ill. amíg szabad helyünk van

Jelentkezési űrlap:         https://forms.gle/3MHH33Q24BR61iTZ9

Útvonal:             a Gyöngyök Útja Pilisszentlászló és Kismaros közötti szakaszán

Térkép:           https://turistautak.openstreetmap.hu/mentettutv-1714412078d1rz

Táv és szint:               Teljes táv: 16,3 km Szint: + 48 m/-295 m

 • Választható résztáv: 
 • Pilisszentlászló községháza - Visegrád komp: 9,1 km
 •  Pilisszentlászló községháza - Nagymaros: 9,6 km
 •  Nagymaros komp - Kismaros: 6,7 km

Nehézség: szintben könnyű túra, de Pilisszentlászló és Visegrád között több helyen patakot kell keresztezni köveken, az utolsó Duna-parti szakaszon kevés árnyék lesz. A zarándoklat megtétele jó erőnlétet igényel. A közlekedés kötöttsége miatt tartanunk kell a tervezett tempót, ezért kérünk, hogy a jelentkezéskor mérlegeld erőnlétedet. A Nagymaros-Kismaros szakasz babakocsival is járható, a Pilisszentlászló - Visegrád szakasz viszont nem. 

Találkozó és csatlakozási lehetőségek:     

 • 9.35 Pilisszentlászló községháza (busz érk.)
 • 13.45 vagy 14.45 Visegrád rév (komp indul)
 • 13.55 vagy 14.55 Nagymaros rév 

Közlekedés:

Odaút  

Budapest - Szentendre 

 • HÉV: 8.18 Bp. Batthyány tér -  8.55  Szentendre (BKK jegy + kiegészítő: 15 km 450.- Ft)

 •  VAGY

 • busz: 8.35 Újpest városkapu -  9.00 Szentendre

Szentendre - Pilisszentlászló

 • busz: 9.05 Szentendre –  9.35 Pilisszentlászló

Rév Visegrád - Nagymaros 

 • minden óra 45-kor – teljes árú jegy: 850 Ft,  ország- és vármegye bérlet nem érvényes!

 • Átkelés tervezett időpontja: 13.45 vagy 14.45

Hazaút

Kismaros - Budapest 

 • vonat:      Kismaros 17.16/18.00/18.16/19.16 – Budapest Nyugati: 17.54/18.49/18.54/19.54   teljes árú jegy: 930.- Ft
 • busz Dunaújváros felé: Budapest Népliget 19.40, 20.20, 20.40

Szervezők:

A zarándoklat szervezői a Gyöngyök Útja zarándokút Gyöngyközösségének ill. a Via Margaritarum Zarándok Egyesületnek tagjai. Többnyire katolikusok vagyunk, de ökumenikus nyitottsággal és szeretettel várunk felekezeti hovatartozástól függetlenül mindenkit, aki szívesen szánna egy napot arra, hogy a lábak imája, a zarándoklat által kicsit kizökkenjen a hétköznapok mókuskerekéből, magába nézzen, töltekezzen, közelebb kerüljön Istenhez, valódi önmagához és zarándoktársaihoz.

Tervezett program:

Gyalogos zarándoklat a Gyöngyök Útja nyomvonalán Pilisszentlászlótól Kismarosig

legkésőbb 18.16-kor hazaindulás Kismaros vasútállomásról vonattal 

Figyelem! Mivel közösen nem veszünk részt szentmisén, kérjük, hogy a szentmiselátogatást mindenki tervezze be maga. 

Szentmise-opciók Budapesten vasárnap: 

Országúti ferencesek: 7.00 (a 8.18-as HÉV a Margithídnál elérhető 8.20-kor, ha kilépünk) 18.00, 19.30

Lehel tér: 18.00, 19.30

Imádsággal a Gyöngyök Útján programsorozat III. 

Budapest - Mátraverebély-Szentkút 160 km | 2024. március 9 - 2025. március 9.

Ez a zarándoklat egy egész éven átívelő 160 km-es Budapest - Mátraverebély-Szentkút közötti zarándoklat második szakasza lesz a Gyöngyök Útján, hiszen havi egynapos zarándoklatok keretében szeretnénk imádsággal végigjárni a Gyöngyök Útja alapútját és az Élet gyöngyei füzér segítségével elmélkedve készülni a 2025-ös jubileumi évre. Terveink szerint egy év múlva, 2025. március 8-án érkezünk majd meg Mátraverebély-Szentkútra a jövő évi Révész Ildikó emlékzarándoklat keretében.

A zarándoklat lelki íve

A zarándoklat lelki ívét a zarándokút mentén található szent helyek és az Élet gyöngyei elnevezésű elmélkedési füzér adják, mely tizennyolc gyöngyből áll és minden gyöngyének sajátos jelentése van. Istent, önmagunkat, illetve életünk egy-egy szakaszát, területét szimbolizálják. Összefűzve a gyöngyök az életutat is jelképezik. Útkeresésünket, úton járásunkat teszik kézzelfoghatóvá. Az élet gyöngyei Martin Lönnebo svéd evangélikus püspök ötletéből született. Mára a világ sok országában szolgálja az emberek lelki növekedését. Minden zarándoklat az Élet gyöngyei füzér egy-egy gyöngyszeméhez kapcsolódik (Isten, csend, én, keresztség, pusztaság, nyugalom, szeretet, titok, éjszaka, feltámadás gyöngye). Útközben nincs folyamatosan vezetett imádság, de minden zarándoklaton lesznek az adott témához kapcsolódó gondolatébresztő elmélkedések, lesz lehetőség közös imádságra és éneklésre, csendben megtett szakaszra és beszélgetésre, valamint az élmények megosztására is.

A 2024. május 26-i zarándoklat témáját az Én gyöngye adja. 

Hoznivalók

 • kényelmes, réteges túraöltözet
 • esőkabát
 • víz bőségesen
 • nap elleni védelem
 • túracipő
 • szükséges gyógyszerek (elsősegély csomagot viszünk)
 • száraz ruha, ha nagyon eláznánk
 • folyadék és hideg élelem egész napra (vízvételi lehetőség minden településen van)

Adomány

A részvétel ingyenes, de a zarándoklat költségeire és egyesületünk támogatására szívesen fogadunk adományokat a

 • a Via Margaritarum Zarándok Egyesület számlaszámára
 • vagy a helyszínen kitett dobozokba.

Egyesületünk számlaszáma: 10401938-50485050-49561006

Kérjük, hogy a közlemény rovatban tüntessétek fel, hogy ADOMÁNY. 

Kérjük, hogy támogassátok személyi jövedelemadótok 1 %-ának felajánlásával is egyesületünk működését, zarándokprogramjaink szervezését és a Gyöngyök Útja zarándokút fenntartását!Via Margaritarum Zarándok Egyesület

Adószám: 18260182-1-41Kapcsolattartók

Kovács Zsuzsa | gyongyokutja@gmail.com

Gáll Zsófia | 06-30-402-53-07

A programváltozás jogát fenntartjuk. A zarándoklaton mindenki saját felelősségére vesz részt.

Sok szeretettel várunk!

A Gyöngyközösség zarándoklatszervezői:

Kovács Zsuzsa, Mészáros Mária, Gáll Zsófia

www.gyongyokutja.hu